SPEGEL / SPEGELLAMPETT, empirstil, 1800-talets slut.

Förgylld samt bronserad. Krön i form av lyra, horn samt lagerblad. Fasettslipade spegeln flankeras av äggstavsdekor. Storlek 51x66 cm, totalhöjd 71 cm.

Ursprungligen lampett, slitage, stötmärken, glaset anlöpt. Backstycket kartong.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.