Bemålat. Brutet krön med inglasade vitriner, dragknoppar. Benställning med svartade ben. Bredd: 85 cm, Djup: 30 cm, Höjd: 165 cm.
Slitage, repor, senare appart benställning, pigmet bortfall, senare bemålning.