ARKIVSKÅP, Kosmos, 1900-talets första hälft.

Mahognyfaner, rulljaluis, mässingshandtag, utdragbara lådfack, avslutande uppfällbar skrivskiva med ställbar vinkel, på hjultrissor. Bredd 50 djup 44 höjd 125 cm. Nyckel finns.

Slitage. Sprickor. En hjultrissa saknas bakre höger.

More information

OBS! Kompletterad katalogisering och skaderapport. Skåpet står på hjultrissor, varav en saknas.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed