NETSUKE 5 st samt OKIMONO, trä, Japan, sannolikt 1900-tal.

Varierande motiv av bland annat apa bakom krabba, kattliknande djur bitandes på fisk, mask samt olika människomotiv. Figur i form av sittande man. Höjd ca 1,5-7 cm.

Slitage. Repor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed