Folk art
407897

LÅNGPIPA, masurbjörk, möjligen Sophia Isberg, silverbeslag, 1840.

Skuren dekor med vildsvinsjakt, krönt av liggande lejon. Längd 70 cm.

Beslag med några smärre skador och bucklor. Piphuvud med smärre spricka.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.