MATGRUPP, 8 delar, art déco, 1930-tal.

Fanerade med björk och jakaranda, intarsiadekor. Bord, 4 stolar, 2 karmstolar och sideboard. Bordets längd 147 samt 1 iläggskiva a 55 cm. Total längd 202 cm. Bredd 80. Höjd 74 cm. Stolar med genombruten rygg, ribbor fanerade med jakaranda. Lös stoppad sits. Sideboard med 2 dörrar samt mittdel med nedfällbar lucka. Bakomliggande hyllor och lådor. Bredd 157. Djup 53. Höjd 80 cm. Nyckel finns.

Sideboard med senare målad skiva. Bord med fläckad skiva. Stolar med repor och märken, front med nagg.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed