TESERVIS, 6 delar. Silver. Fagerroos, Finland, 1900-talets början.

Bricka oval, l 59. Tekanna, h 17 sockerskål med tång, gräddsnipa samt korg med fällbart handtag,l 28. Dekor av utdragna godronner samt rosor. Gravyr på brickans mitt. Monogramgravyr NC på samtliga delar.

Slitage. Benbitar på kannans handtag saknas.

Auction closed
18 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed