Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

DAMARMBANDSUR, 14 k guld, omkring 1900-talets mitt. Vikt 20 g.

Manuellt urverk, urtavla märkt "Central", plastglas, krysslänk med säkerhetskedja, spänne med otydliga stämplar. Monogramsignerad.

Bruksslitage. Urtavla med fuktskada, ej fuktionstestad.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.