BALJFÅTÖLJER, 3 st, samt PLIANGER, 3 st, AB Axel Beckmans Möbelfabrik, Norrköping, empire-stil, tidigt 1900-tal.

Förgyllda och bronserade. Dekor av palmetter, bladhölster och egyptiserande kvinnoansikten av grönpatinerad brons. Randig klädsel.

Bruksslitage. Renoverade. Mindre skador och lösa delar. Fåtal dekorelement saknas, lösa delar medföljer.

Auction closed
20 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed