KONSOLSKÅP, boullearbete. Napoleon III, Frankrike 1800-tal.

Svärtat trä, listverk och beslag av mässing, dörr, utskjutande krön med äggstavsdekor. Bredd 100, djup 39, höjd 106 cm.

Lösa delar, fanérnagg. Ytslitage. Smärre sprickor. Nyckel saknas. Keys missing.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed