MATSALSMÖBEL, 5 delar, barockstil, 1900-talets första Hälft.
Målad och bronserad. Matbord och 4 stolar. Skuren dekor. Stolar med fast stoppad rygg och sits. Bordets längd 155. 2 utdragbara skivor a 65. Total längd 285. Bredd 80. Höjd 77 cm.
Senare målning. Smärre repor och märken.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.