ÉTAGÈRE, empire, glas och förgylld brons, Frankrike, tidigt 1800-tal.

Tre etage. Slipat rutmönster. Krönt av lagerkrans. Höjd 51 cm.

Slitage. Äldre delar men ej ursprungligen sammanhörande.

Provenance

Enligt uppgift från Auktion Stenhammars slott 1965. Nr 64.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.