SIDEBOARD, art deco typ, Brno, 1900-talets mitt.
Bland annat jakaranda. Fyra dörrar samt fem lådor. Svärtad benställning. Skiva med svärtad genombruten dekor. Bredd 212 cm, djup 58 cm, höjd 114 cm.
Fanerskador. Repor och nötmärken. Delbortfall och skador. Nyckel saknas.