Fanérad i lövträ, intarsiadekor. Låda. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande barinredning. Bredd 83, djup 41, höjd 116 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar. Lack med krackelyrer. Belysning ej funktionstestad.