MATSERVIS, 74 delar, porslin, "Swedish Grace", Louise Adelborg, Rörstrand.
Vit glasyr, förgylld kant. 12 mattallrikar, 12 sopptallrikar, 17 förrättstallrikar, 20 assietter, 6 tekoppar på fat, 12 kaffekoppar på fat (5 extra medföljande fat), såsskål, 3 ovala uppläggningsfat i olika strl, 3 skålar i olika strl.
Bruksslitage. Enstaka nagg och sprickor. Sliten förgyllning.