GOLVLAMPA, Alvar Aalto. A805, "Änglavinge". Valaisinpaja Oy, Artek.

Etikettmärkt. Foten klädd i svart läder, skärmen vitmålad metall och mässing. Höjd 174 cm.

Repor, färgbortfall, slitage, något sned. Ej funktionstestad.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.