SERVISDELAR, 45 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Mattallrikar 12 st (fyra andrasortering), djupa tallrikar 7 st (en andrasortering), assietter 2 st, desserttallrikar 14 st (samtliga andrasortering), lockkarott, såssnipor 2 st, askfat 3 st, samt mindre skålar 4 st.

En mattallrik med flisa vid fotring, en desserttallrik med nagg, lockkarott med lagg, askfat med nagg.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.