ARKIVSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut

6 lådor i fronten. De två översta lådorna går att fälla ut. Skuren dekor. Fanér i bland annat alrot. Avslutas med kulfötter. Lös funktion längs ena sidan. Längd 64, djup 50, höjd 148. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Fanerskador.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed