BORD, gustavianskt, 1700-tal.

BORD, gustavianskt, 1700-tal.

Förgyllt och bronserat. Runda kannelerade ben. Dekor av medaljong och bladverk. Marmorskiva. Bredd 77. Djup 45. Höjd 82 cm.

Ytskikt och dekorelement med skador. Marmorskiva med några nagg och fläckar.

Auction closed
7 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed