Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

SPATSERKÄPPAR, 3 st, trä med grepp i silver, brons och trä. 1900-talets början resp. slut.

En med dekordel i mässing samt inbyggt stickvapen. Längd 89-95 cm.

Bucklor, ställvis märkbart slitage samt lackskador. Monogramgravyr, tillbucklad.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed