Rokoko

(Sweden)
Rokoko
(Sweden)

BORD, rokoko, 1700-talets slut.

Rektangulär form med rundade kanter, på svängda ben. Längd ca 108, bredd ca 67, höjd ca 74 cm.

Slitage, repor och stötskador. Torrsprickor. Renoverad och kompletterad.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed