TERRIN, rokokostil, silver, hovjuvelerare G A Dahlgren AB, Malmö 1943. Vikt 1635 gram.

Terinn, oval form på fyra volutformade ben, snäckformade hänklar, lock med knopp i form av frukt och blommor, liv och lock med driven dekor. Längd ca 35 cm, höjd ca 22 c.

Slitage, bucklor, ingraverade personnummer.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed