BREVPRESSAR, 4 st, glas, en möjligen Sandö Glasbruk, 1800-tal samt 1960-tal.

Samtliga med innesluten polykrom dekor, två med gröntonat glas samt två i klarglas. Dekor av bland annat florala inslag och luftbubblor. Två äggformade. Diameter ca 5-8 cm.

Repor och märken samt nagg. Tillverkningsdefekter

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.