HIROSHI SUGIMOTO, offsetlitografi, osignerad, enligt uppgift upplaga om 300, stämpelmärkt.
Ur serien "Various archetypes", titel "Mathematical form: Surface 0009 'Conic surfaces of revolution with constant negative curvature'". National Museum of Art, Osaka, 2004. Bladstorlek 69,8 x 51,3.
Ej examinerad ur ram.