Soffa, 2 karmstolar, 2 stolar samt 3 bord. Stomme av korg. Flätad rygg och sits. Soffans längd 114 cm. Stora bordets mått längd 71. Bredd 76. Höjd 70. Mindre bordens längd 41. Bredd 41. Höjd 72 cm.
Repor och märken. Flätning med skador. Soffa samt stolar med bristningar i sits. Hål.