Vitmålat. Fyra lådor, utdragbar skiva, ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 154, djup 57, höjd 90 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, repor samt fläckar. Senare målning samt beslag, renoverad samt kompletterad.