Dörr med bakomliggande hyllor, underliggande utdragslåda. Målad dekor. Längd ca 61, djup ca 74, höjd ca 41 cm.
Slitage, repor och stötskador. Smärre renovering och komplettering. Sprickor. Mindre maskstunget. Nyckel saknas.