SPELBORD, Karl Johan, 1800-tal första halft
Björk. fällbar skiva på fyra neråt avsmalnande ben. Längd: 87cm, Djup: 42.5x2cm, Höjd: 78cm.
Slitage. Repor. Maskstungen. Fläckar.