SKRIVBORD, ek, Billnäs, 1900-talets början.

Hurts med 6 lådor, utdragbar skiva framtill och på sidan, utåt svängda kopplade ben. Märkt med tillverkarens plakett.
Bredd 90 cm, djup 65,5 cm, höjd 70,5 cm.

Slitage, märkbara repor och lackskador. Nedersta lådan går ej att öppna.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed