PARTI TENN, 4 delar, troligen bla Tyskland, 1700-1800-tal.

Konande skänkstop med krönande knopp, graverad dekor av bla oxhuvud, dat 1760. H 22. 2 mindre stop, konande form. H 11. Sked av renässanstyp med knopp i form av änglaansikte. L 15.

Slitage och bucklor.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed