Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

TESERVISDELAR, glas, 43 delar, Wilhelm Wagenfelt för Jenaer Glaswerke, Jena, Tyskland, 1900-talets andra kvartal

17 assietter i glas, diam 15,5 cm. 6 st större assietter diam 17,5. Tekoppar 12 st, 5 kaffekoppar, 1 skål, 2 karaffer en te och en kaffe.

Smärre slitage och rispor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.