SAMLING PYRO, 12 delar, Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Brun kant. 4 skålar, 5 kryddburkar med lock, tillbringare samt 2 mjölkar med trälock. Burkarnas höjd 11 och 18 cm.

Några missfärgade. Bruksslitage.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.