FÅTÖLJER, ett par, möjligen Erik Chambert, 1920/1930-tal.

Skal av alm. Armlän i betsad björk. Röd klädsel.

Bruksslitage. Stötmärken, skav, repor.

More information

Jämför fåtöljer sålda på Bukowskis Moderna Höstauktion 2006-11-03, auktion 541, katnr: 1355.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed