SOFFA, senbarock, 1700-talets andra hälft.

Lövträ. Genombruten rygg med balusterbrickor. Krön med skurna rocailler. Svängda sammankopplade ben. Fast stoppad sits. Längd 161 cm.

Repor och märken. Ryggbricka med lagning. Fotkryss med lagningar. Renoverad och kompletterad. Instabila armlän.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed