ELEMENTSKYDD, gjutjärn, 1900-talets början.

Svart lackerad gjutjärn med rik genombruten dekor. Framsida med kvinnofigurer och växtdekor. Bredd 100, djup 43, höjd 100 cm.

Slitage, märken. Senare igensvetsad topp på framsida.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed