PELARBORD, 1800-talets mitt.

PELARBORD, 1800-talets mitt.

Bland annat mahogny. Rund skiva. Sarg med fyra lådor samt blindlådor. Trepassformad pelarfot på tassfötter. Diameter 105, höjd 73 cm.

Skiva saknar klädsel. Repor och stötmärken. Smärre sprickor och dekorskador. Nyckel saknas.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed