UPPSATSSKÅL, porslin, Bröderna Kornilov (Завод братьев Корниловых) St. Petersburg 1861-1884.

Vit glasyr, förgyllda kanter, dekor med dubbelhövdad örn. Höjd 11,5 cm, diameter 21 cm.

Slitage, kantskador.

More information

Завод братьев Корниловых.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.