Folk art
474284

HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Målat. Dörrpar med bakomliggande fack. Dörrar med räfflad dekor. Beslag av mässing. Bredd 79. Djup 24. Höjd 64 cm.

Senare målning. Repor och märken. Senare beslag. Delvis senare listverk. Draghandtag saknas.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.