TAKAMPEL, Maxonade, art deco, Paris, Frankrike. 1920-tal.
Dekor av stiliserade blad. Diameter ca 36 cm.
Smärre slitage. Mindre märken och tillverkningsdefekter. Ej funktionstestad.