SERVISDELAR, 81 delar, porslin, "Aurora", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Kobolt blå kant med guld dekor. kaffekanna, kanna, mjölkkanna, sockerskål med lock, såsskål, 6 uppläggningsfat i olika storlekar, 2 serveringsskålar i olika storlekar, 12 förrättstallrikar, 11 djupa tallrikar, 22 assietter, 12 mattallrikar, 11 kaffekoppas med fat.

Smärre bruksslitage. Mindre färgdefekt.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.