VAS, porslin, "Svenstorp", Karl Lindström, Rörstrand, 1900-talets första kvartal.
Dekor av Svenstorp slott och park. Signerad KL undertill. Höjd 21 cm.
Smärre bruksslitage, ytsmuts invändigt.