TOALETTBORD, 1900-talets första hälft.
Mahogny. 1 dörr med bakomliggande hyllplan. 1 låda. Skiva av spegelglas. Bredd 110. Djup 41. Höjd 63 cm.
Repor och märken. Repor och märken. Troligen senare spegelglas. Nycklar saknas.