NATTDUKSBORD, ett par, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Vitmålade. Dörr i front, bakomliggande hyllplan (en dörr låst). Dekor av fruktklaser, avsmalnade ben med krage. Längd 46, bredd 35, höjd 67 cm.

Dekor bortfall. En dörr låst. Kraftig slitage och fläckar. Sprickor. Nyckel saknas.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed