LAMPA, mässing, Josef Frank, Svensk Tenn, modellnummer 2148, 1900-talets första hälft.

Mässing. Tre ljuspunkter samt uplight. Höjd ca 151 cm. Tygskärm medföljer. Märkt Svenskt Tenn.

Bruksslitage, repor, några små bucklor på foten, färgfläck på uplight. Ej funktionstestad.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.