Emaljdekor med Tre Kronor och text Pro Patria. Längd ca 6 cm samt ca 2 cm. Emaljdekor med texten "Gud og Kongen" förgyllt i form av ett kors. Höjd 8,3 cm samt 2,5 cm. Ordensband i vitt och rött. Kronenorden,Tyskland ca 2,8 cm samt ca 2 cm.
Bruksslitage.