BARSKÅP/BOKHYLLA, Förenade Möbler, Linköping, Sweden, 1900-talets andra hälft.
Jakaranda. Märkt med plakett. Tredelad. Mittendel med nedfällbar klaff med bakomliggande speglar och barinredning. Total längd 300 (110 + 80 + 110). Djup 30. Höjd 92 cm. Nyckel finns.
Repor och märken. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.