Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

BOKVERK, vol. I och II "Säterier och Storgårdar i Finland" av Gabriel Nikander och Eino Jutikkala.

Halvfranska band.
Helsingfors Förlagsaktiebolaget Kivi. Finska Litteratursällskapets tryckeri ab 1939.

Ej genomgångna. Slitage. Skador i ryggen.

Provenance

A.W.Rancken exlibris

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.