BÄGARE, silver, Daniel Lundström Stockholm 1779. Vikt 404 gr.

Delvis förgylld, konande på kälad fot med sneda knäckar. Vågband, stansad lambrequin och graverad bladdekor. Höjd 18,5cm.

Repor och slitage invändigt. I övrig smärre slitage.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed