Vas, celadonglasyr, höjd 16 cm. Lockdosa, rund med genombrutet lock av nysilver, diameter 8 cm. Lockdosa, celadonglasyr med dekor av bladverk, genombrutet lock av nysilver, längd 12 cm.
Krackelyr. Bruksslitage. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.