Svart lackerat skinn. Invändigt tre fack. Guldfärgat spänne, märkt "Celine". Stämpelmärkt "Céline Paris". 24 x 18 cm. Reglerbar axelrem. Dustbag medföljer.
Obetydligt slitage. Några repor.